Zakończył się rok szkolny i wszyscy radośnie wkroczyli w czas upragnionych wakacji. Jednak dla części uczniów Szkoły Filialnej w Piecach bywa to czas bardzo wyjątkowy. Tym razem, tym wyjątkowym zakończeniem roku, było zakończenie dla klasy III c. Od września będą dumnymi uczniami klasy IV w PSP w Kaliskach i to właśnie dla nich zabrzmiał w naszej szkole „ostatni dzwonek”.  Po krótkiej części artystycznej i słowach otuchy ze strony Dyrekcji, Wójta, Rady Rodziców i Sołtysa, pożegnaniu pełnym wzruszeń … nadszedł czas rozstania.  Spędziliśmy razem mnóstwo wspaniałych i niezapomnianych chwil. Zróbcie teraz śmiało krok do przodu, odważnie i z uśmiechem podejmijcie to nowe wyzwanie. Życzymy Wam pomyślnych wiatrów, niech będą dobre i rozwijające, niech mocno dmuchają w Wasze życiowe żagle.