We wtorek 9 listopada mieliśmy przyjemność  uczestniczyć w niezwykłym spektaklu muzycznym w Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia im.Witolda Lutosławskiego w Starogardzie Gd.  Po długo wyczekiwanym czasie, z wielką radością przyjęliśmy propozycję p.Danieli Ebertowskiej –  Rola i  ochoczo pojechaliśmy na wycieczkę. „Zaczarowany flet Luny” – to bajka na flet i fortepian, zawierająca 11 utworów. Kompozycje stanowią muzyczną ilustrację do przygód Luny. Panie nauczycielki w przepiękny i niezwykle interesujący sposób zaprezentowały nam jak dziewczynka chce zwiedzać świat i wyrusza w samotną podróż pociągiem, a jej jedynym towarzyszem jest flet, który ma magiczną moc.

Dziękujemy Paniom: Danieli Ebertowskiej – Rola, Annie Gadzińskiej i Małgorzacie Pielak – Januszkiewicz  za przeniesienie do zaczarowanego świata muzyki, w który wprowadziła nas piękna narracja i gra na flecie przy akompaniamencie fortepianu.

Skorzystaliśmy również z oferty kina i obejrzeliśmy film „AINBO – Strażniczka Amazonii”, nasi uczniowie byli bardzo zadowoleni z wyjazdu i atrakcji, jakie mu towarzyszyły. Razem z kolegami i koleżankami z oddziału zerowego, wróciliśmy uśmiechnięci i szczęśliwi.