Uczniowie ze Szkoły Filialnej w Piecach skorzystali z możliwości uczestniczenia w wycieczce z przedsięwzięcia Ministra Edukacji i Nauki pod nazwą „Poznaj Polskę”.

Proces edukacyjny dzieci z klas I-III wsparty został poprzez poznawanie kultury Trójmiasta. 27 maja nasi uczniowie zwiedzali jeden z oddziałów Muzeum Gdańska – DWÓR ARTUSA, najbardziej reprezentacyjny zabytek położony przy tzw. Trakcie Królewskim oraz odbyli spacer po Starym Mieście. W programie wycieczki był również pobyt w Centrum Nauki „EXPERYMENT” w Gdyni, gdzie czekało na uczniów wiele atrakcji i możliwości poznawania niektórych tajników nauki, techniki oraz wykonywanie doświadczeń.

Wycieczka przysporzyła wszystkim jej uczestnikom wielu wrażeń i emocji, była na pewno udana oraz pozostanie na długo w pamięci.

Dziękujemy jeszcze raz za możliwość realizacji wycieczek dofinansowanych głównie ze środków pochodzących z dotacji MEiN oraz Gminy Kaliska.

Wioleta Słomińska
oraz wychowawcy klas I – III