W poniedziałek  28.03.2022r. Szkołę Filialną w Piecach odwiedził Biskup Diecezji Pelplińskiej Ksiądz Ryszard Kasyna. W uroczystym spotkaniu uczestniczyli również Dyrektor Zespołu Szkół Publicznych w Kaliskach Pani Bogumiła Wałaszewska, Wicedyrektor Zespołu Szkół Publicznych Pani Katarzyna Pettka, Dyrektor Ośrodka Rehabilitacyjno –  Edukacyjno Wychowawczego  w Gminie Kaliska Pani Marta Muttke, Proboszcz Parafii  Piece Ksiądz Bogdan Kozłowski. Czcigodny gość w pierwszej kolejności został przywitany przez Dyrektora Szkoły Panią Bogumiłę Wałaszewską.  Następnie  Księdza Biskupa witały wszystkie placówki oświatowe działające na terenie szkoły.  Witające gościa dzieci prezentowały swoje miejsca nauki i pracy oraz zapraszały Jego Ekscelencję w swoje gościnne progi. Ksiądz Biskup otrzymał od wszystkich dzieci własnoręcznie wykonane kolorowe serduszka. Tematem przewodnim spotkania z Biskupem był fragment Ewangelii według św. Marka „Pozwólcie dzieciom przychodzić do mnie…”.
Uroczystość zakończyła się wspólną modlitwą o pokój na świecie.
Cała społeczność  szkoły dziękuje Pani Danieli Ebertowskiej – Rola za muzyczne wsparcie podczas spotkania.

Ewa Węsierska