We wtorek 14.02.2023 r. w Szkole Filialnej w Piecach odbyło się niecodzienne spotkanie uczniów klas pierwszej, drugiej i trzeciej z ich babciami i dziadkami z okazji Walentynek. Nasi uczniowie z wielkim zaangażowaniem przygotowywali się do tego spotkania. Przygotowali montaż poetycko – muzyczny dotyczący rozwoju znajomości babć i dziadków pt. „Wywody o miłości babci i dziadka od dziecka do dorosłości”, występy instrumentalno – wokalne, skecze o babciach i dziadkach. Po występach dzieci, babcie i dziadkowie zaśpiewali wspólnie kilka znanych wszystkim piosenek biesiadnych. Wspólnymi siłami gospodarze i goście przedstawili inscenizację wiersza „Rzepka” Juliana Tuwima. Tradycyjnie nasi goście otrzymali upominki (oczywiście walentynkowe). Wszyscy seniorzy wzięli udział w Walentynkowej Loterii Fantowej. Każdy los zapewniał uczestnikom loterii nagrodę rzeczową związaną z tym szczególnym dniem. Uroczystość zakończyła się wspólnymi pląsami. Całe spotkanie przebiegało w miłej, pełnej humoru atmosferze, przy pysznej kawie i herbatce. 
Zapraszamy naszych seniorów za rok w styczniu na obchody Dnia Babci i Dziadka.
Ewa Węsierska