Zgodnie ze staropolską tradycją uczniowie klas 1 – 3 ze Szkoły Filialnej w Piecach pożegnali zimę obrzędowym topieniem Marzanny.  W tym celu cała społeczność szkolna udała się do Czarnej Wody nad rzekę Wdę. Po pożegnaniu zimy powitaliśmy wiosnę wykonując różne zadania zlecone przez nową porę roku w o trzymanym przez dzieci liście. Wśród zadań było poszukiwanie oznak wiosny w najbliższym otoczeniu, wykonanie wiosennych ćwiczeń gimnastycznych, ustrojenie gałęzi symbolizującej Gaik – Maik.  Nagrodą za efektywne wykonanie zadań była słodka niespodzianka, ukryta przez wiosnę  na terenie naszej wspólnej zabawy. Wiosenne harcowanie zakończyło się ogniskiem i degustacją upieczonych w nim kiełbasek.

Ewa Węsierska