W Szkole Filianej w Piecach został zorganizowany „TYDZIEŃ ZDROWIA”.

Rozpoczęliśmy od konkursu dla klas I-III, gdzie uczniowie z wychowawcami zaprezentowali się w strojach prezentujących warzywa i owoce. Wszystkie klasy chętnie wzięły udział w konkursie prezentując się na dziedzińcu szkoły. Po dokonaniu oceny przez jury wygrały wszystkie klasy. Nagrodą w konkursie był wyjazd na warsztaty terenowe do Stajni „Koń Polny” w Bartlu Wielkim.

We wtorek dnia 10.05.2022r. w godzinach popołudniowych odbyła się prelekcja dla rodziców uczniów Szkoły Filialnej w Piecach pt. „Mój kochany urwis – jak wyznaczać dziecku granice”.

Następne dni upłynęły nam pod hasłem profilaktyki pierwszej pomocy i uzależnień. Higienistka szkolna przeprowadziła profilaktykę zdrowia w klasie I. Zostały zorganizowane warsztaty na temat zdrowego odżywiania oraz o konsekwencjach stosowania niezdrowej diety i „siedzącego” trybu życia. Dzieci mogły zobaczyć na własne oczy co dzieje się z płucami podczas palenia papierosów, dzięki modelowi – Mechaniczny Palacz. Na zakończenie Pani Joanna Linda przybliżyła uczniom wiedzę z zakresu pierwszej pomocy. Przypomniała numery alarmowe oraz zaprezentowała mechanizm udzielania pierwszej pomocy z wykorzystaniem fantomu.

Serdecznie dziękujemy Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych za wsparcie finansowe naszego przedsięwzięcia. Jednocześnie składamy podziękowania dla:

  • Rodziców
  • higienistki szkolnej Pani Mirosławy Galikowskiej- Marrero
  • terapeuty z Przychodni Leczenia Uzależnień w Starogardzie Gdańskim Pana Marcina Piotrowskiego
  • zaangażowanym w „Tydzień Zdrowia” nauczycielom

Organizatorzy

Marta Słomińska-Gliniecka, Natalia Trzebiatowska