Dnia 31 marca 2023 r. w Szkole Filialnej w Piecach obchodziliśmy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Wszyscy uczniowie w ten dzień przyszli ubrani na niebiesko, na znak solidaryzowania się z osobami dotkniętymi tym zaburzeniem. Głównym celem zajęć było poszerzenie wiedzy i zwiększenie wrażliwości w temacie autyzmu. Uczniowie dowiedzieli się czym jest autyzm, jakie są jego objawy i w jaki sposób osoby dotknięte tym zaburzeniem radzą sobie ze stresem. Podczas zajęć uczniowie mieli okazję poczuć się jak odbiera świat osoba z autyzmem za pomocą udziału w różnych doświadczeniach zaburzających zmysły. W ramach podsumowania zdobytej wiedzy uczniowie wykonali niebieskie żarówki, które przyczepili do sznurka pod hasłem ,,Włącz się na niebiesko dla autyzmu”. 

Bardzo dziękujemy za obecność i udział wychowanków OREW w Gminie Kaliskach oraz przedszkolakom z SPP w Piecach.