W piątek, 21 kwietnia 2023 roku nasza szkoła brała udział w V edycji ogólnopolskiej akcji „Sprzątamy Dla Polski”. W ramach tego przedsięwzięcia uczniowie klas 1-3 posprzątali tereny zielone, ulice i chodniki w naszej miejscowości. Podobnie jak w latach ubiegłych i tym razem wydarzenie zostało objęte honorowym patronatem Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego.
Celem akcji jest troska o środowisko naturalne w swojej najbliżej okolicy, ale także kształtowanie postawy odpowiedzialności za wspólne dobro. Główną ideą wydarzenia jest uczyć dzieci odpowiedzialności poprzez nawyki.
Cieszymy się, że nasze dzieci tak chętnie i aktywnie włączyły się do akcji. Wszystkim uczestnikom akcji serdecznie dziękujemy.