Ślubujemy…

15 października w naszej szkole odbyła się uroczystość ślubowania i pasowania uczniów klasy pierwszej.

W uroczystości wzięli udział: Wójt Gminy Kaliska Sławomir Janicki, dyrektor szkoły Bogumiła Wałaszewska, wicedyrektor Katarzyna Pettka, ksiądz proboszcz parafii Piece Bogdan Kozłowski, rodzice, nauczyciele i pracownicy szkoły oraz uczniowie.

Bohaterami tej uroczystości byli oczywiście uczniowie klasy pierwszej, którzy od dłuższego czasu przygotowywali się do tego pięknego wydarzenia.

Podczas części artystycznej pierwszoklasiści udowodnili, że potrafią pięknie śpiewać piosenki, recytować wiersze i tańczyć. Energiczna i skoczna polka w wykonaniu dzieci została nagrodzona gromkimi brawami. W programie artystycznym wystąpiły również dwie uczennice z trzeciej klasy: Roksana, która współprowadziła uroczystość oraz Julia, która wcieliła się w rolę pani Jesieni.

Doniosłym momentem było złożenie przez dzieci uroczystego ślubowania oraz pasowania na uczniów, którego dokonała Pani dyrektor Bogumiła Wałaszewska. W ten sposób pierwszoklasiści zostali oficjalnie włączeni do grona uczniów Szkoły Filialnej w Piecach im. Świętego Jana Pawła II.

Dzieci otrzymały mnóstwo upominków i słodyczy od starszych koleżanek i kolegów oraz rodziców. Szczególne podziękowania składam Radzie Rodziców, która ufundowała dyplomy, birety oraz piękne książeczki dla dzieci.

Podczas uroczystości nastąpił również moment, w którym uczniowie klasy II

i III wierszykami, piosenką i pięknymi laurkami podziękowali i złożyli życzenia dyrekcji, nauczycielom i wszystkim pracownikom szkoły z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

Po zakończeniu części oficjalnej pierwszoklasiści złożyli symboliczny odcisk palca na akcie ślubowania, a następnie świętowali w swojej sali lekcyjnej. Dziękuję wszystkim rodzicom pierwszoklasistów, którzy pomagali w organizacji poczęstunku dla dzieci.

Ten szczególny dzień na pewno na długo pozostanie w pamięci każdego ucznia i będzie powodem do miłych wspomnień.

Moim Uczniom życzę samych sukcesów w nauce i mnóstwa radości ze zdobywania wiedzy!

Monika Jankowska