W środę,15 lutego, mieliśmy okazję uczestniczyć w bardzo atrakcyjnych zajęciach z edukacji przyrodniczej. Mobilne Planetarium to sferyczny namiot, w którym wyświetlony został interaktywny pokaz. Tematem zajęć był „Magiczny globus” – czyli opowieść o procesach zachodzących na ziemi, o tym jak i dlaczego zmieniają się pory roku oraz o podziale na dzień i noc.
Pokaz w dużej kapsule, we wnętrzu której dzieci wygodnie zajęły miejsca dostarczył mnóstwa emocji. Poznaliśmy wciągającą historię dziewczynki, która spędza wakacje u dziadka i przypadkiem odkrywa tajemniczy kawałek astronomicznej maszynerii…
Reakcje i nastrój naszych uczniów jednoznacznie wyrażały zachwyt i zadowolenie z atrakcji. Poniżej zdjęcia uwieczniające ten moment.