Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z UNICEF 2021

Już po raz kolejny uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej w Kaliskach- Szkoły Filialnej w Piecach uczestniczyli w obchodach Ogólnopolskiego Dnia Praw Dziecka. W dniu 22 listopada przeprowadzono szereg działań, mających na celu  uświadomienie uczniom, że „dziecko, to też człowiek, tyle, że jeszcze mały”. Dzieci mają swoje prawa, potrzeby, oczekiwania i uczucia. W związku z tym została  przeprowadzona prelekcja na temat praw dziecka. Dyskusja uświadomiła dzieciom, jakich problemów doświadczają rówieśnicy np.&nbspbezdomność, wykluczenie społeczne, brak bezpieczeństwa i akceptacji ze strony dorosłych. Obudziło to w nich wrażliwość na drugiego człowieka. Uczniowie podjęli również temat przestrzegania praw w ich środowisku rodzinnym i szkolnym.

pedagog, psycholog szkolny