DZIEŃ PAPIESKI W SZKOLE FILIALNEJ W PIECACH

We wtorek 19 października 2021r. w Szkole Filialnej w Piecach uczniowie klas pierwszej, drugiej i trzeciej oraz zaproszeni uczniowie OREW- u wzięli udział w obchodach  DNIA PAPIESKIEGO.  Tematem przewodnim spotkania była  przyjaźń łączące za życia Świętego Jana Pawła II oraz Błogosławionego Kardynała Stefana Wyszyńskiego.

Impreza w szkole miało charakter zabawy edukacyjnej, podczas której dzieci zdobywały wiedzę na temat życia  i działalności bohaterów spotkania. W szczególny sposób dzieci miały okazję poznać postać beatyfikowanego 12 września 2021r. Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Dyrektor OREW- u Pani Marta Mutke wytłumaczyła dzieciom na czym polega przyjaźń, Ksiądz Bogdan Kozłowski zaprezentował różnice pomiędzy błogosławionym a świętym. Wszyscy zebrani udekorowali „ Drzewo przyjaźni” kolorowymi liśćmi, na których zapisali imiona swoich przyjaciół. Uczniowie klasy drugiej zaprezentowali dwa wiersze związane z tematem spotkania. Były pląsy oraz wspólne wykonanie „Barki”.

Ważnym elementów imprezy było ogłoszenie wyników konkursu plastycznego „Święty Jan Paweł II – nasz patron” , które przedstawiają się następująco:

I miejsce: Emilia Jasnoch kl.1c

II miejsce Jakub Zakrzewski kl.2c

Hanna Główczewska kl.1c

III miejsce: Dominik Główczewski kl.3c

Emilia Kraska kl.2c

Wyróżnieni: Lena Barczyńska kl.2c, Antonina Daniluk kl.2c, Michalina Rola kl.2c, Zuzanna Ługowska kl.1c, Emilia Galikowska kl.1c, Dominik Kulas kl.1c.

Podczas imprezy swoją obecnością zaszczycili nas: Dyrektor Szkoły Pani Bogumiła Wałaszewska, Wicedyrektor Szkoły Pani Katarzyna Pettka, Dyrektor OREW – u Pani Marta Muttke, Proboszcz Parafii  w Piecach ksiądz Bogdan Kozłowski.

Dzięki wspólnej zabawie i miłej atmosferze mali uczestnicy szkolnego zgromadzenia udali się do swoich zajęć szkolnych bogatsi o nowe doświadczenia,  które może kiedyś zaowocują dobrze obraną  drogą w dążeniu  do doskonałości.

Ewa Węsierska