24.06.2022 r. odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2021/2022, o godzinie 9.00 dla klas I-VI , a o 10.30 dla klas VII i VIII.  W uroczystościach uczestniczyli zaproszeni goście: Wójt Gminy Kaliska Sławomir Janicki, Przewodniczący Rady Gminy Kaliska Zbigniew Szarafin, Sekretarz Gminy Bożena Jeleniewska, Starosta Starogardzki 2007-2018, były dyrektor szkoły i obecny nauczyciel Leszek Burczyk, Przewodnicząca Rady Rodziców Ewa Czeplina, dyrektor Bogumiła Wałaszewska, wicedyrektor Wioleta Słomińska nauczyciele, rodzice oraz uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej  w Kaliskach.

Dyrekcja szkoły podczas przemówień, dokonała podsumowania roku szkolnego 2021/2022. Zaprezentowała najważniejsze osiągnięciach uczniów, zrealizowane projekty zewnętrzne i innowacje pedagogiczne. Głos zabrali również zaproszeni goście.

Trzecioklasiści i ósmoklasiści odebrali z rąk dyrekcji i wychowawców świadectwa, nagrody oraz dyplomy za wysokie wyniki w nauce i w sporcie.  Część artystyczną dla klas I – VI przygotowały dzieci z klas III oraz V, a klas VII – VIII Maja Ostrowska i Weronika Dembicka. Słowo pożegnalne do uczniów klas ósmych wygłosiła Milena Rybacka z klasy  VII a, a w imieniu absolwentów Paulina Morawka z klasy VIII b.

„Weźmy kurs na wakacje, niech poniosą nas grzbiety fal, pożeglujmy w dal”

Życzymy wspaniałych wakacji,

Samorząd Uczniowski