Uczniowie z klas IV – VI zostali zaproszeni przez Nadleśnictwo Kaliska do wzięcia udziału w zajęciach edukacyjnych pt. „Matematyka w lesie”. W programie przewidziana była część praktyczna i terenowa, która odbywała się w leśniczówce Bartel Mały. Podopieczni nauczyli się korzystać ze sprzętu do mierzenia odległości w terenie, wysokości i obwodu drzew, tj. taśmy pomiarowej, dalmierza optycznego i nitkowego, średnicomierza (tzw. klupa). Po zakończonej pracy praktycznej był również czas na relaks przy ognisku. Wszyscy uczniowie świetnie się bawili, łącząc naukę z zabawą.

Bardzo dziękujemy Nadleśnictwu Kaliska za zaproszenie, a w szczególności Pani Krzysztofie Warmbier za przeprowadzenie zajęć dla naszej młodzieży.

W. Słomińska, A. Cieślewicz, D. Talaśka