Dnia 7 czerwca br. w Lipuszu odbyły się XXIX Wojewódzkie Igrzyska Szkół Wiejskich i Małych Miast Województwa Pomorskiego w Lekkiej Atletyce. Naszą szkołę reprezentowało 11 uczniów z kl. VIIa oraz VIIIa, VIIIb i VIIIc.

W indywidualnych zmaganiach najlepsze wyniki osiągnęły następujące osoby:

◆ w kategorii dziewcząt

➛ Aleksandra Gliniecka zajęła dwa razy I miejsce w biegu na 100 m oraz w skoku w dal,

➛ Wiktoria Durawa w pchnięciu kulą zajęła II miejsce,

◆ w kategorii chłopców

➛ Natan Czubek w skoku w dal zajął I miejsce oraz III miejsce w biegu na 100 m,

➛ Mateusz Kwaśniewski zajął III miejsce w skoku w dal,

➛ w biegu na 1000 m II miejsce zajął Samuel Zaręba.

W konkurencji 4 x 100 m III miejsce zajęła sztafeta chłopców w składzie: Szczepański Paweł, Słomiński Maciej, Kwaśniewski Mateusz oraz Czubek Natan.

W klasyfikacji szkół:
wśród dziewcząt zajęliśmy III miejsce, a wśród chłopców II miejsce oraz  w ogólnej klasyfikacji jako szkoła zajęliśmy III miejsce

Gratulujemy wszystkim zawodnikom tak wysokich miejsc na podium i życzymy dalszych sukcesów sportowych.

Dziękujemy organizatorom za trud włożony w przygotowanie i przeprowadzenie zawodów, za ciepły poczęstunek, wspaniałą atmosferę i rywalizację sportową poprowadzoną zgodnie z zasadami fair play.