Już po raz 24. Towarzystwo Miłośników Ziemi Kociewskiej w Starogardzie Gdańskim było organizatorem Powiatowego Konkursu Publicystycznego im. Edmunda Falkowskiego. Konkurs jest skierowany  do uczniów szkół średnich oraz  klas starszych szkół podstawowych i polega na napisaniu pracy literackiej tematycznie związanej z Kociewiem  w oparciu o zebrane materiały  dotyczące  jego historii, kultury czy środowiska naturalnego.

Zainteresowani tematyką regionalną uczniowie naszej szkoły pod kierunkiem nauczycieli języka polskiego od wielu lat z sukcesami uczestniczą   w tym konkursie. W bieżącym  roku wzięły w nim udział dwie uczennice:  Aleksandra Felińska  z klasy 8a oraz Paulina Morawka  z klasy 8 b, której praca została wyróżniona przez jury.

Obu dziewczętom bardzo dziękujemy za udział w konkursie i życzymy, by nadal rozwijały swoje pasje i zainteresowania.

                                                                                                    Joanna Sykutera