4 czerwca b.r z okazji Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom odbyły się trzy spotkania czytelnicze, w których wzięli udział uczniowie klasy IV c, III b oraz grupa „świetliczaków”.

Celem tegorocznego tygodnia czytania było zaprezentowanie dzieciom polskiej literatury ostatnich lat, która&nbspopisuje fascynujący świat przyrody.

Do głośnego czytania pani bibliotekarka wybrała książkę Wojciecha Grajkowskiego i Piotra Sochy pt. „Pszczoły”, która stuprocentowo spełniła to kryterium.

Jako pierwsza, wraz ze swoją klasą IV c, przybyła Katarzyna Krause, której kwestie ekologiczne bardzo leżą na sercu. Pani Kasia przeczytała fragment książki o pszczołach. Fragment ten stał się wstępem do dyskusji na temat tych pożytecznych i niezwykle ważnych dla całego ekosystemu owadów.

Kolejną lekcję z klasą III b poprowadziła pani bibliotekarka. Uczniowie z uwagą wysłuchali fragmentów książki. Następnie wspólnie dzielili się swoją wiedzą i odpowiadali na zadane pytania.

Ostatnim gościem tego dnia była kierownik świetlicy Paulina Kruszyńska, która przybyła do biblioteki wraz z małą grupą swoich podopiecznych.

Panie Paulina i Sylwia zaznajomiły uczniów z obszernymi fragmentami tej przepięknej edytorsko książki. Następnie wywiązała się dyskusja na temat tych wyjątkowych zwierzątek. Ku uciesze pań kazało się, że niektórzy uczniowie dysponują ogromną wiedzą na ich temat.

Wszystkie spotkania upłynęły w bardzo miłej atmosferze. Ufamy, że skłoniły naszych młodych czytelników do refleksji ekologicznej.

Mamy nadzieję, że w przyszłości będą oni aktywnie działać na rzecz ochrony klimatu i naszej planety.