Dnia 9 maja klasy drugie odwiedziły remizę Ochotniczej Straży Pożarnej w Kaliskach.  Celem spotkania było przybliżenie zawodu strażaka.  Strażacy zaprezentowali uczniom swoją pracę, pokazali mundur strażaka oraz wozy strażackie należące do naszej gminy. Dzieci z wielkim zaciekawieniem oglądały  auta bojowe, które miały możliwość zwiedzić od środka. Największą atrakcją była symulowana akcja gaszenia małego pożaru oraz sprawdzenie swoich sił podczas samodzielnego lania wody z węża strażackiego. Dzieci zaskoczyły mile strażaków znajomością numerów alarmowych oraz licznymi pytaniami związanymi z zawodem strażaka. Na zakończenie spotkania wręczono strażakom słodkości i kartkę z podziękowaniem za poświęcenie swojego czasu dla naszych uczniów.

                                                                                                                           Monika Neubauer