W dniach 27 maja oraz 13 czerwca 2022 roku uczniowie klas 2 naszej szkoły aktywnie uczestniczyli w zajęciach przyrodniczych pt. „Lasy przyjacielem człowieka”, które odbyły się na Arboretum Wirty w ramach programu priorytetowego Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i  Gospodarki Wodnej „Edukacja ekologiczna”. Zajęcia nawiązywały również do ministerialnego programu „Leśna szkoła z klimatem”.

Uczniowie zgłębiali tajniki wiedzy o środowisku przyrodniczym i gospodarce leśnej, uczestnicząc w wykładzie oraz warsztatach terenowych, gdzie na ścieżkach edukacyjnych po Leśnym Ogrodzie Dendrologicznym w Wirtach mogli zobaczyć różnorodność drzew z różnych części świata.

Po zakończeniu zajęć edukacyjnych na uczniów czekała część rekreacyjna, czyli zabawy i pieczenie kiełbasek.

Składamy serdeczne podziękowania dla pracowników Arboretum Wirty.

M. Słomińska- Gliniecka, I. Gliniecka, M. Neubauer