12 marca przypada Ogólnopolski Dzień Matematyki, natomiast 14 marca obchodzimy Dzień Liczby Pi. W tym roku świętowaliśmy cały tydzień.

Z tej okazji chcąc bardziej przybliżyć historię niesamowitej liczby PI zwanej Ludolfiną i zachęcić do odkrywania wiedzy matematycznej z jaką spotykamy się w życiu codziennym zostały zorganizowane konkursy dla uczniów kl.4-7:

  • na plakat „Matematyka jest wszędzie” kl.4-5, w którym stosując dowolne techniki wykazali się kreatywnością
  • na prezentację multimedialną „Ułamki w życiu codziennym” 6-7.

W dniu 14 marca lekcje matematyki zostały przeprowadzone pod hasłem: „Święto liczby Pi”. Uczniowie poznali historię tej niezwykłej liczby, ciekawostki z nią związane oraz twórczość artystyczną. Na lekcjach matematyki tego dnia odbyły się konkursy klasowe, gdzie w określonym czasie uczniowie pisali jak najwięcej wyrazów z „pi”. Natomiast na informatyce tworzyli prezentacje i escape roomy „Zastosowanie procentów w życiu codziennym’’. Wszyscy bawili się świetnie.

Dnia 16 marca odbył się w naszej szkole Międzynarodowy Konkurs „Kangur Matematyczny”, w którym uczestniczyli uczniowie kl.4-8.

Uczniowie nagrodzeni w konkursach:

Plakat „Matematyka jest wszędzie” kl.4-5

I miejsce – Kielbratowski Konrad kl.4a

II miejsce – Wiktoria Szczubełek kl.4b

III miejsce – Mania Tymoteusz kl.4a

Wyróżnienia – Partyka Dominika kl.4a i Iga Richter kl.4b

Prezentacja multimedialna „Ułamki w życiu codziennym” kl. 6-7

I miejsce – Marcinczyk Maria

Gratulujemy wszystkim nagrodzonym i zapraszamy do wzięcia udziału w kolejnych zmaganiach, nie tylko matematycznych.

Nauczyciele matematyki i informatyki