Światowy Dzień Ziemi nazywany także Międzynarodowym Dniem Matki Ziemi jest wydarzeniem obchodzonym corocznie na całym świecie. Pierwsze obchody Światowego Dnia Ziemi ogłoszone zostały 21 marca 1970 przez burmistrza San Francisco, Josepha Alioto.

21 kwietnia 2023r. w naszej szkole odbył się Dzień Ziemi. Obchody połączono z akcją SPRZATAMY DLA POLSKI. W ramach Dnia Ziemi klasy I – III przygotowały gazetki z życzeniami dla Ziemi oraz obejrzały prezentację dotyczącą ochrony naszej planety. Zorganizowaliśmy kiermasz rzeczy niepotrzebnych podczas, którego można było wymienić się używanymi zabawkami, książkami i bibelotami. Uczniom klas IV -VIII na godzinie wychowawczej, zaprezentowano filmiki edukacyjne: oszczędzanie wody, oszczędzanie energii elektrycznej oraz konieczności segregacji odpadów, następnie przeprowadzono pogadanki na tematy związane z ochroną naszej planety. Podjęte działania na pewno przyczynią się do zwiększenia świadomości konieczności dbania o NASZĄ MATKĘ ZIEMIĘ.

Pamiętajcie zmiana zaczyna się od działania!

Organizatorzy:

Magdalena Koprowska, Marta Słomińska-Gliniecka i Beata Lewandowska