We wtorek 31 stycznia 2023 r. w Ognisku Pracy Pozaszkolnej w Starogardzie Gdańskim odbył się Konkurs Kociewskich Kolęd i Pastorałek „Kolandy Lólków Naszych”. Do konkursu przystąpili soliści oraz zespoły z całego Kociewia.

Kociewskich Modraków reprezentowało 12 uczniów z klas 4a, 5a i 6a. Wystąpili z kolędami „Zagrzmiało, rujnyła…” oraz „Zagrajta psianknie”. Konkurencja była duża, jednak nasz zespół poradził sobie wyśmienicie a przy tym mógł zapoznać się z repertuarem innych. Cieszymy się bardzo, że dzieci i młodzież chcą czerpać wiedzę o naszym regionie i promować siebie oraz naszą szkołę w konkursach kociewskich.

Wokaliści oceniani byli przez jury, w którego skład wchodzili muzycy i regionaliści: Grzegorz Oller, Mirosława Mőller, Stefan Galiński oraz Dawid Rożek. Miło nam poinformować, że uczestnicy naszego szkolnego kółka regionalnego zajęli II miejsce! Nagrodę uczniom wręczyła następnego dnia Pani Dyrektor Bogumiła Wałaszewska, która pogratulowała sukcesu Kociewskim Modrakom i podziękowała za ich zaangażowanie na rzecz szkoły.

Jeszcze raz gratulujemy i dziękujemy!

Opiekunki: Katarzyna Eliasz, Malwina Sikora