12 maja 2022 roku gościł u nas Daniel Kocuj, autor książki “Bike’owa podróż”. Już sam tytuł podpowiada, czym w pewnym momencie życia postanowił zająć się jej twórca. Pewnego dnia porzucił życie w korporacji, by udać się na wielką i niebezpieczną wyprawę. Wyruszył na rowerze z Sydney w Australii do Szczecina. Podróżnik prowadzi blog: http://bike2.be/ , pisze artykuły, które drukowane są w czasopismach „Żagle” i „Rowertour”. Daniel Kocuj został laureatem nagrody „Rowertour” za najlepszą wyprawę 2012 roku. Nasi uczniowie: szóstoklasiści oraz siódmoklasiści z uwagą wysłuchali opowieści podróżnika. Trzeba przyznać, że w czasie takiej wyprawy naprawdę wiele się dzieje, a autor pasjonująco się wypowiadał zarażając słuchaczy swoją pasją.

Dziękujemy bibliotece w GOK w Kaliskach za zorganizowanie spotkania autorskiego w naszej szkole.

Dominika Fijał, Sylwia Pasterska