01.09.2021 r. uczniowie klas pierwszych zebrali się z rodzicami w hali sportowej aby powitać Nowy Rok Szkolny 2021/2022.  Z powodu pandemii uczniowie klas II – VIII witali się w salach lekcyjnych z wychowawcą, gdzie mogli obejrzeć filmik z okazji rozpoczęcia roku szkolnego przygotowany przez Samorząd Uczniowski.

W uroczystości na hali uczestniczyli zaproszeni goście: Wójt Gminy Kaliska Sławomir Janicki, Przewodniczący Rady Gminy Kaliska Zbigniew Szarafin, Starosta Starogardzki 2007-2018, Radny Powiatu Starogardzkiego, były dyrektor szkoły Leszek Burczyk,  ksiądz proboszcz Józef Słupski, Przewodnicząca Rady Rodziców Ewa Czeplina, dyrektor szkoły Bogumiła Wałaszewska, wicedyrektor Wioleta Słomińska oraz wychowawczynie klas I: Wiesława Dolna oraz Aleksandra Lech.

Podczas akademii Pani Dyrektor przedstawiła plany dotyczące rozpoczynającego się roku szkolnego 2021/2022, a także oficjalnie rozpoczęła rok szkolny pierwszym dzwonkiem. Głos zabrały wychowawczynie klas pierwszych czytając specjalny list do swoich uczniów i ich rodziców. Minutą ciszy uczciliśmy 82 rocznicę wybuchu II wojny światowej, która tragicznie zapisała się na kartach naszej historii. Część artystyczną apelu przygotowali starsi uczniowie. Lena Szmaglińska z klasy IV a, Zofia Krużycka oraz  Julita&nbspSakowska z klasy V a ubrane w stroje kociewskie zaprezentowały wierszyk w gwarze kociewskiej „Powitanie”.  Maksymilian Skrzypczak z klasy V a i Maja Ostrowska z klasy VII b zaśpiewali piosenki pt. ,,Nasza szkoła” oraz „Odlotowa szkoła”, aby zaprezentować jak w szkole może być wesoło i ciekawie.

Pierwszoklasistom i pozostałym uczniom życzymy dobrych ocen, dużo zapału do nauki i wiele radosnych chwil! Nauczycielom dużo wyrozumiałości i cierpliwości w pracy.

Dziękujemy uczniom i nauczycielom zaangażowanym w tworzenie uroczystości i filmiku z okazji rozpoczęcia Nowego Roku Szkolnego.

Opiekunki Samorządu Uczniowskiego

Małgorzata Stypa-Zygmunt i Natalia Trzebiatowska