Projekt edukacyjny „Dobrzy kierowcy rosną z nami”

Z radością informujemy, że nasza szkoła przystąpiła w tym roku szkolnym do projektu edukacyjnego pt. „Dobrzy kierowcy rosną z nami-Gotowi do drogi”. Odbiorcami projektu są uczniowie  klas II Publicznej Szkoły Podstawowej w Kaliskach oraz Szkoły Filialnej w Piecach. Projekt jest realizowany przez Pomorską Radę Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego przy współpracy z Pomorską Policją.

Celem Projektu jest uczenie oraz utrwalanie prawidłowych postaw, umiejętności i nawyków przydatnych u dzieci i dorosłych pełniących na drodze rolę pieszego, pasażera, kierowcy jest realizowane dzięki wsparciu nauczycieli, rodziców i policjantów.

Tematem przewodnim jest zmiana przepisów związana z zachowaniami pieszych i przechodniów na przejściu dla pieszych. Obejmuje zadania w podziale na cztery etapy: DROGA – PIESZY – KIEROWCA – ODBLASKI. W miesiącu wrześniu zrealizowaliśmy już pierwsze zadanie z etapu droga i z niecierpliwością czekamy na kolejne zadania.

Pedagog szkolny/ wychowawcy klas II