Szanowni rodzice, uczniowie oraz nauczyciele! Dobiegła końca nasza szkolna akcja charytatywna na rzecz podopiecznych misjonarzy w Afryce. W dniach 17-29 kwietnia na terenie naszej szkoły przeprowadzona została zbiórka środków czystości z przeznaczeniem na szczytny cel poznańskiej Fundacji Pomocy Humanitarnej „Redemptoris Missio”.

Wspólnie odnieśliśmy sukces, gromadząc: 135 szczoteczki, 90 past do zębów oraz prawie 350 kostek mydła.

W Kamerunie w Afryce wiedza na temat higieny osobistej jest niewielka. Zdarza się, że polscy misjonarze uczą mycia rąk nawet osoby dorosłe. Powodem tego jest nie tylko brak wiedzy, ale również ciężki dostęp do środków czystości. Kostka mydła kosztuje czasem tyle, ile wynosi dzienny zarobek Kameruńczyka, jeśli uda mu się znaleźć pracę. Zebrane więc dary z pewnością przyczynią się do poprawy tej sytuacji.

Całej społeczności szkolnej składam najszczersze podziękowania za zaangażowanie, za wrażliwe i dobre serce otwarte na potrzeby innych.

Wielkie podziękowania również dla firmy Przesyłarka.pl, która zafundowała bezpieczny dowóz paczek do Fundacji w Poznaniu.

Patrycja Kowalczyk