13 października 2021 roku to dla naszych najmłodszych uczniów data szczególna. Tego dnia uczniowie klasy Ia i Ib zostali włączeni w poczet społeczności Publicznej Szkoły Podstawowej w Kaliskach.

W uroczystości na sali gimnastycznej uczestniczyli zaproszeni goście: Sekretarz Gminy Kaliska Bożena Jeleniewska, p.o. dyrektora szkoły Bogumiła Wałaszewska, wicedyrektor szkoły Wioleta Słomińska, Przewodnicząca Rady Rodziców Ewa Czeplina, rodzice i uczniowie wraz z wychowawcą.

Uroczystość ślubowania i pasowania uczniów zapoczątkowało wprowadzenie sztandaru szkoły oraz pełne skupienia odśpiewanie „Mazurka Dąbrowskiego”. Na wstępie głos zabrała pani dyrektor Bogumiła Wałaszewska, która przywitała pierwszoklasistów oraz ich rodziców. W wystąpieniu zwróciła uwagę na rangę obchodzonej uroczystości, rolę i znaczenie nauki w życiu człowieka oraz na ważny element w wychowaniu – współpracę rodziców ze szkołą. Następnie Pani Bożena Jeleniewska przywitała uczniów klas I i wręczyła na ręce wychowawczyni słodki upominek dla pierwszoklasistów. W przemówieniu Pani Ewa Czeplina serdecznie powitała uczniów i  rodziców w społeczności szkolnej.

Zanim nastąpiła podniosła chwila ślubowania, pierwszoklasiści zaśpiewali piosenki, wyrecytowali wiersze i udowodnili, że zasłużyli tym samym na miano ucznia naszej szkoły. Podczas ceremonii ślubowania na sztandar, w podniosłej atmosferze uczniowie klas pierwszych zobowiązali się do przestrzegania najważniejszych życiowych i szkolnych wartości. Po złożeniu ślubowania pani dyrektor Bogumiła Wałaszewska dokonała symbolicznego pasowania na ucznia.

Na zakończenie uroczystości pierwszoklasiści otrzymali pamiątkowe dyplomy        i słodkie upominki.

Wszystkim pierwszoklasistom życzymy wielu sukcesów i radości ze zdobywania wiedzy oraz samych bezpiecznych i pogodnych dni w murach naszej szkoły.

Wychowawczynie kl. I

Aleksandra Lech, Wiesława Dolna