Jednym z najważniejszych wydarzeń w życiu biblioteki jest przyjęcie do grona czytelników uczniów klas I .Ten uroczysty moment  nastąpił 2 czerwca w czwartek na drugiej i trzeciej godzinie lekcyjnej.

Na najmłodszych czytelników wraz z bibliotekarką czekały niezwykłe bajkowe postaci: Wróżka, Królewna Śnieżka, Enola Holmes, Pippi i Królowa Książka.

Pierwszaki aktywnie uczestniczyły w spotkaniu przygotowanym przez uczennice należące do Koła Przyjaciół Biblioteki. Dzieci wysłuchały próśb Królowej Książki, odpowiadały na zagadki związane z książką i biblioteką oraz książkowymi bohaterami, korygowały pomylone tytuły znanych bajek i wierszyków, odgadywały tytuły książek po ilustracjach i rekwizytach. Miłym akcentem muzycznym było wspólne odśpiewanie piosenki „Dzień dobry panie Andersenie”.

Najważniejszym momentem tej uroczystości było złożenie przyrzeczenia wypowiadanego przez panią bibliotekarkę i powtarzanego przez uczniów oraz pasowanie na czytelnika przez Królową Książkę.

Aby jeszcze bardziej podkreślić uroczysty charakter tego spotkania każda klasa otrzymała pamiątkowy dyplom i tekst przyrzeczenia oraz torbę cukierków ufundowaną przez Radę Rodziców.

Wszyscy pierwszoklasiści zostali obdarowani również Wyprawkami Czytelniczymi przekazanymi przez Instytut Książki w ramach kampanii społecznej Mała książka-wielki człowiek.

Ogromne podziękowania dla Julity Sakowskiej, Pauliny Krampichowskiej, Leny Grycz, Dominiki Krampichowskiej, Doroty Parduy za zaangażowanie i wspaniałe odegranie swoich ról.

Niech te miłe chwile spędzone razem pozostaną na długo w pamięci naszych najmłodszych czytelników i zachęcą ich do jak najczęstszych odwiedzin naszej biblioteki.