27 kwietnia w naszej szkole odbył się jak co roku SZKOLNY KONKURS ORTOGRAFICZNY KLAS II i III. Konkurs ten poprzedziły eliminacje klasowe, podczas których wyłoniono reprezentantów poszczególnych klas.

Do SZKOLNEGO KONKURSU ORTOGRAFICZNEGO zakwalifikowały się następujące osoby: Antonina Iker IIa, Aleksandra Warmbier IIa, Kamil Trzciński IIa, Aleksandra Gramatowska IIb, Julia Schmidt IIb, Lena Ringwelska IIb, Tomasz Szandrach IIIa, Amelia Eliasz IIIa, Filip Puławski IIIa, Elisa Barbach IIIb, Maja Gumińska IIIb oraz Zofia Zimny IIIb.

Konkurs składał się z II części. I część obejmowała dyktando ortograficzne, II część polegała na poprawnym uzupełnieniu wyrazów z trudnościami ortograficznymi. Zadania nie należały do prostych.

Komisja wyłoniła następujących mistrzów ortografii:

I miejsce Elisa Barbach z IIIb

II miejsce Maja Gumińska z IIIb

III miejsce Filip Puławski z IIIa

Wyróżnienie otrzymali:

Amelia Eliasz z IIIa

Tomasz Szandrach z IIIa

Dyplomy, nagrody książkowe i upominki wręczyła zwycięzcom pani dyrektor Bogumiła Wałaszewska. Pozostali uczestnicy otrzymali dyplomy za udział i drobne upominki.

Gratulujemy!!!

ORGANIZATORZY: Zyta Chylińska, Monika Neubauer