Dnia 18 maja 2023r. , w Zespole Szkół Publicznych w Kaliskach odbył się Konkurs Recytatorski Poezji Polskiej dla uczniów klas I-III. Do konkursu przystąpiło czternastu uczniów – reprezentantów poszczególnych klas, którzy wyłonieni zostali w drodze klasowych konkursów.

Wszyscy uczestnicy konkursu pięknie zaprezentowali wiersze polskich poetów dostarczając zgromadzonej publiczności wielu miłych wrażeń. Prezentacje oceniało jury w składzie:

P. Joanna Sykutera, P. Paulina Kruszyńska, P. Sylwia Pasterska.

Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:

I miejsce – Aleksandra Dąbrowska – kl. IIIa

II miejsce – Izabela Żak – kl. Ib

Amelia Eliasz – kl. IIIa

III miejsce – Zuzanna Łangowska – kl.Ib

Antonina Iker – kl. IIa

Wyróżnienia:

Anastazja Otta – kl.IIa

Aleksandra Gramatowska – kl. IIb

Oskar Groth – kl. IIIb

Wręczenia nagród dokonała  Dyrektor Szkoły – P. Bogumiła Wałaszewska. Zwycięzcy i wyróżnieni w konkursie uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody książkowe, a pozostali uczestnicy dyplomy i słodkości.
Gratulujemy laureatom konkursu i wszystkim jego uczestnikom oraz życzymy dalszych sukcesów.
Składamy podziękowania Radzie Rodziców za ufundowanie nagród.

Organizatorzy:
D. Zakościelna-Jekiełek, I. Gliniecka, M. Neubauer