Uczniowie naszej szkoły po raz pierwszy przystąpili do konkursu wiedzy o Witoldzie Pileckim organizowanym przez Zespół Szkolno – Przedszkolny nr 1 w Gdańsku oraz przez 69. Gdańską Drużyną Harcerską im. Witolda Pileckiego

Podczas etapu szkolnego uczniowie mieli za zadanie przygotować przemówienie inaugurujące Międzynarodowy Dzień Bohaterów Walki z Totalitaryzmem, który obchodzony jest 25 maja, w dniu rozstrzelania Witolda Pileckiego. Na konkurs wpłynęło 7 prac, spośród których szkolna komisja konkursowa wyłoniła trzy przemówienia, a ich autorzy stali się drużyną szkolną, która potem reprezentowała nas w kolejnym etapie. Spośród 20 drużyn, które zostały zgłoszone, do etapu powiatowego wyłoniono 6. Wśród nich znalazła się nasza drużyna: Maja Ostrowska, Jakub Koper, Paulina Morawka.

W etapie powiatowym uczniowie brali udział w grze terenowej. Na podstawie instrukcji szukali kopert z zadaniami, które ukryte były na terenie Gdańska. Musieli wykazać się wiedzą o Witoldzie Pileckim. Po wykonaniu wszystkich poleceń na uczestników czekały zadania, w których musieli wykazać się sprawnością fizyczną, sprytem, umiejętnością współpracy w grupie. Uczniowie czołgali się w masce przeciwgazowej, kopali okopy, strzelali do celu, wspinali się po linie, budowali most, uruchomiali radiostację, udzielali pierwszej pomocy przedmedycznej.

Niestety, naszej drużynie nie udało się przejść do finału konkursu, ale była to świetna okazja do naprawdę dobrej zabawy, pogłębienia relacji między uczniami, do doskonalenia umiejętności współpracy w grupie, do sprawdzenia się w różnych sytuacjach, wykorzystania swojej wiedzy i umiejętności w praktyce.

Wielkie brawa dla Mai, Jakuba i Pauliny!

                                                                                               nauczyciele historii