Uczniowie naszej placówki przyjęli zaproszenie do udziału w powiatowym konkursie, organizowanym przez Nadleśnictwo w Kaliskach. Konkurs został przygotowany w następujących kategoriach:

  • dla uczniów klas IV-VI, Młodzi Odkrywcy Przyrody
  • dla uczniów klas VII-VIII, XVII Gimnazjada Ekologiczna

W pierwszej kategorii wiekowej reprezentowali nas uczniowie klasy 5a: Maria Marcińczyk, Julita Sakowska, Michał Liczywek oraz Jakub Malinowski. Podczas konkursu, uczniowie rozpoznawali gatunki drzew po ulistnionych pędach, zwierzęta po głosach i tropach oraz podawali przykłady wykorzystania drewna w życiu codziennym. Ostatecznie, zajęli II miejsce na 7 drużyn w powiecie. Gratulujemy naszym uczniom miejsca na podium i życzymy dalszych sukcesów.

W drugiej kategorii wiekowej reprezentowali nas uczniowie klas ósmych: Paulina Morawka z 8b, Aleksandra Felińska, Amelia Tocha oraz Jakub Koper z 8a. Uczniowie mierzyli się z 9 zadaniami. Musieli się wykazać wiedzą na temat form ochrony przyrody w Polsce, znajomością Parków Narodowych oraz wykonywać zadania matematyczne w terenie. Ostatecznie na 7 rywalizujących drużyn, zajęli IV miejsce. Cieszymy się z osiągnieć naszych tegorocznych absolwentów i życzymy im wielu sukcesów na kolejnych etapach edukacyjnych.

Katarzyna Krause, Natalia Trzebiatowska i Beata Lewandowska