1 marca obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Jest to święto, upamiętniające i honorujące żołnierzy polskiego podziemia antykomunistycznego i antysowieckiego działającego w latach 1944 – 1963 w obrębie przedwojennych granic RP.

W naszej szkole nauczyciele wychowania fizycznego zorganizowali po raz drugi Bieg Tropem Wilczym dla uczniów klas IV-VIII. Bieg Tropem Wilczym ma wymiar symboliczny, nawiązuje do roku 1963, kiedy zginął w walce ostatni Żołnierz Wyklęty Józef Franczak ps. Lalek.

W biegu wystartowało 110 uczniów, w dwóch kategoriach: bieg na 600 m dla uczniów klas IV-V oraz bieg na 800 m dla uczniów klas VI-VIII. Najlepsi zawodnicy otrzymali medale oraz nagrody ufundowane przez Instytut Pamięci Narodowej.

𝗗𝘇𝗶𝗲̨𝗸𝘂𝗷𝗲𝗺𝘆 𝘄𝘀𝘇𝘆𝘀𝘁𝗸𝗶𝗺 𝘂𝗰𝘇𝗻𝗶𝗼𝗺 𝘇𝗮 𝘁𝗮𝗸 𝗹𝗶𝗰𝘇𝗻𝘆 𝘂𝗱𝘇𝗶𝗮ł w tym wydarzeniu sportowym, ducha walki i patriotyczną postawę!

Nauczyciele w-f