W dniach 13-17 marca 2023r. odbyły  się lekcje kulturowe związane z obchodami Dnia Świętego Patryka.

Lekcje języka angielskiego poświęcone były pogłębianiu wiadomości o Irlandii i jej Patronie. W czasie zajęć uczniowie poszerzyli swoją wiedzę na temat Irlandii, poznali irlandzkie symbole związane z tym świętem w języku angielskim, rozwiązywali zagadki i karty pracy, wykonali prace plastyczno-językowe, śpiewali piosenki oraz tańczyli z Leprechaunem. Lekcje kulturowe były doskonałą okazją do przybliżenia uczniom historii, tradycji i zwyczajów jednego z państw anglojęzycznych.

W piątek 17 marca, w szkole dominował kolor zielony, uczniowie klas 1-8 ubrali się na zielono. Najbardziej „zieloną” klasą okazała się klasa 3a. Najciekawiej przebrani uczniowie pozowali do zdjęcia na holu szkoły.

Serdecznie dziękujemy wszystkim za włączenie się w obchody tego radosnego święta promującego kulturę anglojęzyczną.

Organizatorzy:

A.Cybula, B. Weltrowska i M.Stypa-Zygmunt