Jak co roku, tuż przed rozpoczęciem wakacji z przyjemnością gościmy w świetlicy dzieci uczęszczające do grup „0” Samorządowego Przedszkola Publicznego
w Kaliskach. Tegoroczny „Dzień Otwarty Świetlicy” odbył się pod hasłem: „Wyprawa po piracki skarb”.
 
Pirat Białobrody ukrył w skrzyni skarb. Aby móc ją otworzyć dzieci musiały odszukać 5 listów ukrytych w kolorowych butelkach oraz sprostać wszystkim zadaniom. Na początku podróży dzieci zostały „pasowane na pirata”- otrzymały symboliczne odznaki oraz pirackie opaski.
Pirackie łamigłówki nie stanowiły dla naszych milusińskich żadnego problemu!
Nie mogło zabraknąć również pirackiej przyśpiewki: „Bum cyk cyk i rata rata, nie ma to jak los pirata”, którą wspólnie odśpiewaliśmy przemierzając szkolne korytarze. Tor przeszkód przygotowany przez Białobrodego został pokonany w szybkim tempie i bez najmniejszych problemów.
 
W obecności dyrektor, Pani Bogumiły Wałaszewskiej pirat otworzył magiczną skrzynkę, w której znajdował się list gratulacyjny oraz informacja o zdobytym przez młodych piratów upominku.
 
Dziękujemy wszystkim grupom za odwiedziny i piękne podziękowanie!
 
Ahoj, przygodo!
 
P. Kruszyńska, J. Linda, A. Trzcińska, A. Prabucki