Z 8 na 9 czerwca b.r. po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią odbyło się całonocne spotkanie, w którym wzięło udział siedem  uczennic należących do Koła Przyjaciół Biblioteki.

Tematem przewodnim tegorocznego spotkania był kryminał!

Lubimy czytać literaturę sensacyjną. W naszej bibliotece mamy niezłą kolekcję tego typu książek. Wcielenie się chociaż przez chwilę w rolę detektywów wydawało nam się bardzo atrakcyjnym pomysłem.

Wydarzenie rozpoczęliśmy od poczęstunku w małym gronie zaproszonych gości. Przy kawie, herbacie, słodkościach i pizzy śpiewaliśmy piosenki i rozmawialiśmy o książkach. Chętne dziewczęta opowiedziały o swoich ulubionych seriach i ich bohaterach. Wszyscy z wielkim zainteresowaniem się temu przysłuchiwali.

Kiedy zostałyśmy już w węższym gronie zajęłyśmy się  rozwiązywaniem zagadek. Były to zagadki wyjątkowe, bo inspirowane postaciami ze świata grozy. Znalazłyśmy je w książce pt. „Zagadki detektywistyczne z dreszczykiem”. Wspólnie rozwiązałyśmy trzy z nich sprawdzając odpowiedzi za pomocą specjalnego deszyfratora dołączonego do książki.

Następną atrakcją były „podchody”. Rozwiązywanie kolejnych zagadek doprowadziło do odnalezienia skarbu. To zadanie było niezwykle ekscytujące i sprawiło nam wiele frajdy.

Kolejnym punktem naszego spotkania była sesja fotograficzna mająca na celu zareklamowanie książek sensacyjnych. Do tego zadania przygotowałyśmy odpowiednie ubrania, rekwizyty i książki. Zabawy było z tym co niemiara.

Blisko północy nadszedł czas na przygotowanie się do snu. Wniosłyśmy materace, śpiwory i byłyśmy gotowe na ostatni punkt programu- kino sensacji. Projekcja filmu „Ostatnie porwanie Baltazara Gąbki” zakończyła ten niezwykle emocjonujący wieczór.

Rano pobudka, wspólne śniadanie i pamiątkowe selfie. Wszystkie bardzo zadowolone i pełne wrażeń powróciłyśmy do swoich codziennych obowiązków.

Ta noc była naprawdę  sensac…wyjątkowa i na długo pozostanie w naszej pamięci!

Dziękujemy Radzie Rodziców za ufundowanie smakowitej pizzy.

Sylwia Pasterska