Przeprowadzona w dniu 16 października 29. akcja „Sprzątanie Świata” odbyła się z udziałem uczniów szkoły i miała na celu podniesienie świadomości ekologicznej oraz rozbudzenie poczucia odpowiedzialności za wygląd oraz jakość otoczenia.

Poprzez czynny udział w sprzątaniu dzieci i młodzież mogły w sposób bezpośredni zetknąć się z problemem zaśmieconego środowiska.
W ramach przeprowadzonej akcji dzieci miały także możliwość rozwiązywania podczas lekcji wielu zadań tematycznych.
Żywy odzew uczniów pokazał, iż losy naszej planety nie są im obojętne.
Wśród uczestników akcji słychać było głosy dezaprobaty i niezrozumienia wobec skali zaśmiecania otaczającego ich świata.

Aktywne uczestnictwo w tego typu przedsięwzięciach uwrażliwia młodych ludzi na potrzebę dbania o środowisko, kształtuje odpowiednie nawyki, skłania do rozmyślnego wyboru naturalnych produktów, opakowań biodegradowalnych w celu minimalizowania ilości odpadów.

Uczestnicy objęli sprzątaniem tereny szkolne i ich otoczenie.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom i nauczycielom, którzy wzięli udział w tegorocznej akcji proekologicznej
i tym samym przyczynili się do poprawy stanu środowiska!