29 września - Ogólnopolska Akcja Czytelnicza „Czytamy z sercem”

W ramach obchodów Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania i Światowego Dnia Serca nasza szkoła przyłączyła się do Ogólnopolskiej Akcji Czytelniczej „Czytamy z sercem”.

Celem tej akcji jest: promocja wśród uczniów literatury i czytelnictwa, poszerzanie ich wiedzy na temat serca, rozwijanie wrażliwości na cierpienie i potrzeby osób chorych oraz propagowanie zdrowego stylu życia.

W związku z tym część pierwszej lekcji  poświęciliśmy na głośne czytanie wybranych fragmentów literatury pięknej i popularnonaukowej. Czytali zarówno nauczyciele, jak i uczniowie we wszystkich klasach młodszych i starszych.

Wśród wybranych książek znalazły się następujące tytuły :„Ktoś” Aleksandry Chmielewskiej, „Pracownia Aurory” Roksany Jędrzejewskiej-Wróbel, „ Dwa serca anioła” Wojciecha Widłaka, „ Bracia Lwie Serce” Astrid Lindgren, „Atramentowe serce” Cornelii Funke, „Serce Neftydy” Marcina Szczygielskiego, „Moje serce należy do Ciebie” Alessio Puleo, „Ciało człowieka”, „Nauka o człowieku”, „Biologia. Nowe spojrzenie na człowieka”.

Lektura niektórych tytułów dostarczyła wielu wzruszeń. Książki okazały się tak interesujące, że natychmiast po zakończeniu akcji znalazły swoich czytelników.

Dziękujemy wszystkim za udział w tym czytelniczym przedsięwzięciu.