• psppiece@kaliska.eu
  • ul. Kościelna 3, 83-261 Piece

W grupie „Kotki” odbyły się zajęcia z ogólnopolskiego programu edukacyjnego pt. „Skąd się biorą produkty ekologiczne” pod patronatem Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Celem programu było zwiększenie świadomości i wiedzy na temat rolnictwa ekologicznego oraz budowanie właściwych nawyków żywieniowych i higienicznych już od najmłodszych lat. Podczas zajęć dzieci poznały wiele produktów ekologicznych oraz znaczek „Eko” jaki znajduje się na opakowaniach tych produktów. Obejrzały przygotowaną animację oraz otrzymały publikację: „Skąd się biorą produkty ekologiczne” śledząc przy tym uważnie proces ich powstawania. Dzieci wspólnie utworzyły piramidę zdrowego żywienia i stylu życia oraz uzasadniały jak i dlaczego trzeba myć ręce. Na koniec zajęć dzieci przygotowały pyszny koktajl z produktów ekologicznych, który wszystkim bardzo smakował. To był wspaniały dzień.
Program zrealizowano we współpracy z PSSE w Starogardzie Gdańskim