Sprzątanie świata 2014.

To już 21 sprzątanie świata. W tym roku pod hasłem: „Turysto! Szanuj środowisko!”Autorzy akcji zachęcali do refleksji, w jaki sposób oddziałujemy na przyrodę, podczas wędrówki górskim szlakiem, podczas spaceru po lesie, czy rejsu żaglówką po jeziorze. Co każdy z nas może zrobić, żeby zmniejszyć swój negatywny wpływ na środowisko? Jak możemy ograniczyć tworzenie odpadów? Dlaczego warto prowadzić ich selektywną zbiórkę? W związku z tymi zagadnieniami w świetlicy szkolnej został przeprowadzony konkurs ekologiczny dla klas I-III SP. Były zagadki, segregacja odpadów, krzyżówka o tematyce ekologicznej. Wesołe świetliczaki wykonały również gazetkę na temat związany z ochroną środowiska. Następnie dzieci udały się na sprzątanie świata wokół terenu naszej szkoły. Można powiedzieć, że wesołe świetliczaki wywiązały się wzorowo ze swojego zadania.

                               GALERIA ZDJĘĆ