Turniej Wiedzy o Sołectwie i Gminie Kaliska

Dnia 23 listopada 2016 roku w świetlicy szkolnej odbył się Turniej wiedzy o Kaliskach dla klas IV-VI. Uczestniczyły w nim trzyosobowe drużyny reprezentujące swoje klasy. Ich zadaniem była odpowiedź na 15 pytań dotyczących naszej Gminy i Sołectwa. W jury zasiedli - Kierownik świetlicy - Pani Teresa Baczkowska, Pani Natalia Wysokińska oraz Sołtys Sołectwa Kaliska - Pan Kazimierz Głodek.

Turniej odbył się na zasadzie telewizyjnych „Milionerów”. Uczniowie mieli do wyboru 4 warianty odpowiedzi. Niektóre z pytań okazały się bardzo proste, ale były także pytania podchwytliwe, z którymi nie wszyscy sobie poradzili. Najważniejsze było pytanie od jury, które rozstrzygnęło o tym, która z drużyn zdobyła ostatnie miejsce na podium.

Najwięcej poprawnych odpowiedzi udzieliła klasa IV A - 11, zdobywając tym samym I miejsce.

Kolejne miejsca należały kolejno do:

II miejsce - klasa VI A

III miejsce - klasa VI B

Uczniowie obejrzeli także prezentację o Kaliskach przygotowaną przez Panią Katarzynę Krause.

Gratulujemy wszystkim uczniom wiedzy i spostrzegawczości a Panu Sołtysowi serdecznie dziękujemy za zainspirowanie nas do przeprowadzenia Turnieju i przede wszystkim za zasponsorowanie nagród dla wszystkich uczestników i ich klas.

                                                                            Galeria zdjęć                                                     Świetlica szkolna