Cwaniaczek i jego świat

       Konkurs czytelniczy dla uczniów klas IV-VI pt.„Cwaniaczek i jego świat”

13 maja w świetlicy szkolnej odbył się konkurs czytelniczy dla wielbicieli książki „Dziennik cwaniaczka” Jeffa Kinney’a. Książki o cwaniaczku cieszą się ogromną popularnością na całym świecie. Czytelnicy naszej biblioteki również pokochali tytułowego bohatera. To niezaprzeczalny bestseller tego roku! Amerykański autor napisał książkę opartą swobodnie na motywach swego dzieciństwa. Przedstawił  najśmieszniejsze historie, jakie przytrafiły mu się w tamtym czasie. Do konkursu przystąpiło 22 uczniów. Entuzjaści„ Dziennika cwaniaczka” otrzymali test składający się  z pytań zamkniętych i otwartych. Ich zadaniem było również napisanie paru zdań o ulubionej postaci z książki i polecenie serii książek o „cwaniaczku” innym. Ogłoszenie wyników nastąpiło 22 maja. Największą ilość punktów (16/19) otrzymała uczennica klasy V a- Katarzyna Tuszkowska i to ona zdobyła I miejsce. II miejsce zdobyło ex aequo trzech uczniów: Urszula Pilarska VI a, Julia Groth V a, Tomasz Beling IV b. Zaś III miejsce przypadło w udziale Oliwii Słomińskiej z kl. IV a.  Wyróżnione osoby otrzymały drobne nagrody, a wszyscy uczestnicy pamiątkowe dyplomy.

Dziękujemy wszystkim za tak liczny udział i zachęcamy do czytania książek z serii o „cwaniaczku”, na którą składają się następujące tytuły:Dziennik cwaniaczka, Rodrick rządzi, Szczyt wszystkiego, Ubaw po pachy, Przykra prawda, Biała gorączka, Trzeci do pary, Zezowate szczęście, Droga przez mękę.

                                                                                                   Galeria zdjęć                                        Sylwia Pasterska