Pasowanie uczniów klas I na czytelnika

Uroczyste pasowanie uczniów klas I na czytelnika pod hasłem „ZASŁONIONA BIBLIOTEKA”

                                                      20 maja, w środę miała miejsce uroczystość pasowania na czytelnika uczniów klas I.

W tym roku tematem przewodnim spotkania były SŁONIE. Dlaczego właśnie słonie? Bo chyba nie ma osoby, która nie darzyłaby sympatią tych majestatycznych zwierząt. Oprócz tego słoń z podniesioną trąbą uznawany jest za symbol szczęścia, którego wszystkim życzymy.

Spotkanie, prowadzone przed dwie konferansjerki: Katarzynę Bujarską i Matyldę Rybacką, rozpoczęto od zaśpiewania uroczej piosenki o słoniach „ Cztery zielone słonie”. Następnie uczniowie obejrzeli prezentację multimedialną, która wprowadziła ich w interesujący świat tych olbrzymów. Komentarz do prezentacji przedstawiały Katarzyna Tuszkowska i Wiktoria Neubauer. Następnym punktem programu była recytacja najsłynniejszego wiersza Juliana Tuwima pt. „Słoń Trąbalski”. Koncertowo przedstawiła go Wiktoria Neubauer. Zaraz potem uczniowie odpowiadali na pytania dotyczące treści wierszyka. Pytania zadawała Oliwia Beling. Po kolejnym zaśpiewaniu piosenki wreszcie przyszedł moment ślubowania i pasowania na czytelnika. Uczniowie powtarzali słowa przysięgi za panią bibliotekarką, następnie każdy osobiście został pasowany na czytelnika zakładką „słoniową”. Przypomniano również maluchom o szanowaniu książek i odpowiednim zachowaniu się w bibliotece.

Na rozstrzygnięcie konkursu plastycznego pt. „Był sobie słoń” wszyscy czekali z niecierpliwością. Prace się bardzo podobają i wszystkie zasłużyły na to, aby je wyeksponować na pokonkursowej wystawie. Będzie można je podziwiać w bibliotece jeszcze przez jakiś czas.

Jury postanowiło wyróżnić następujące prace: I miejsce- Weronika Dembicka I a, II miejsce- Katarzyna Frost I a, III miejsce- Amelia Kulas I a

Przyznano również 9 wyróżnień: Aleksandra Frost I a, Dagmara Ciemińska I a, Borys Tymirski I a, Paweł Szczepański I a, Amelia Tocha I a,

                                                Julia Wilamowska I b, Agata Prabucka I b, Bartosz Pasterski I c, Zuzanna Uszacka I c

Autorzy wyróżnionych prac otrzymali dyplomy i upominki. Następnie uczniowie obejrzeli jeden odcinek filmu animowanego pt. „Proszę słonia”, który powstał na podstawie książki Ludwika Jerzego Kerna. Ostatnim punktem programu było wręczenie wychowawcom toreb cukierków (ufundowanych przez Radę Rodziców jak również wszystkie inne upominki) i pamiątkowych dyplomów. Każdy z czytelników otrzymał zakładkę do książki.

Całą uroczystość przygotowały uczennice klasy V a należące do Koła Przyjaciół Biblioteki pod kierunkiem p. Sylwii Pasterskiej.

                                                                                                            Zapraszamy do galerii zdjęć