Grupa „Krasnali” po raz pierwszy w naszej bibliotece

2 marca gościliśmy w naszej bibliotece grupę przedszkolną „Krasnale” wraz z paniami Karoliną Dunajską i Malwiną Andrzejewską.

Spotkanie rozpoczęło się od zagadek, z którymi maluchy sobie bez problemu poradziły. Zagadki te były wstępem do podania najważniejszych informacji dotyczących funkcjonowania biblioteki. Uczniowie zapoznali się z takimi pojęciami jak: bibliotekarz, czytelnik, biblioteka, księgarnia. Dowiedziały się jakie są różnice między wypożyczaniem i kupowaniem książek. Nie mogło zabraknąć dyskusji na temat poszanowania książek oraz zasad jakie obowiązują w bibliotece. W dalszej części spotkania bibliotekarka przeczytała uczniom znaną i lubianą przez najmłodszych legendę „O smoku wawelskim”. Uczniowie pilnie słuchali a potem odpowiadali na pytania związane z tą lekturą. Następnie uczniowie obejrzeli wystawę książek, specjalnie dla nich przygotowaną. Każdy uczeń mógł wziąć książeczkę do ręki i spokojnie obejrzeć. Emocji przy tym było sporo.

W nagrodę za uważne słuchanie i grzeczne zachowanie wszystkie dzieciaki otrzymały zakładki do książki. Będą one na pewno miłą pamiątką z naszego pierwszego spotkania, zaś pani bibliotekarka otrzymała piękne podziękowanie za przeprowadzoną lekcję, z czego bardzo się ucieszyła.

Mam nadzieję, że spotkanie w bibliotece zapadnie głęboko w pamięci i „Krasnale” powrócą wraz ze swoimi rodzicami, aby odkrywać zaczarowany świat książek.

Galeria zdjęć