Międzynarodowy Miesiąc Blibliotek Szkolnych.

Obchody Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych

W październiku obchodzony jest tradycyjnie od wielu już lat Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. Z tej okazji nasza szkolna biblioteka zaproponowała uczniom różne konkursy. W tym roku szkolnym panie bibliotekarki zorganizowały konkurs plastyczny pt. „Sowa mądra głowa” i konkurs afiszowy związany z historią bibliotek i książek. Afiszowy konkurs polegał na tym, że począwszy od 27 października (od poniedziałku) do 31 października (do piątku), czyli przez pięć dni, uczniowie codziennie szukali odpowiedzi tylko na jedno pytanie. Pytanie było umieszczone na tablicy ogłoszeń przed biblioteką. Codziennie pojawiało się nowe zadanie (lub zadania) do wykonania, uczniowie musieli więc systematycznie kontrolować tablicę ogłoszeń. Informacji , czyli poprawnych odpowiedzi, można było szukać w różnych źródłach, wolno również współpracować, np.. z rodzicami. Pisemne odpowiedzi podpisane imieniem i nazwiskiem uczestnika konkursu ze wskazaniem na klasę należało przynosić do specjalnej skrzynki znajdującej się w bibliotece.

W szkole podstawowej udział wzięło 41 uczniów klas IV- VI. Tylko nielicznym starczyło cierpliwości, aby odpowiedzieć na wszystkie pięć pytań. Biorąc pod uwagę ilość i jakość odpowiedzi wyłoniono najlepszych - LISTA 

                                                          Galeria zdjęć