WOŚP- Atelier "Bolywood"

Odkąd Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy „gra” w naszej szkole, czyli dokładnie od 10 lat ,bibliotekarki zawsze w większym lub mniejszym stopniu angażowały się w przygotowanie i uświetnienie tego wielkiego wydarzenia w naszej szkole.

Kilka lat temu, a dokładnie w 2008 r., powstał pomysł na stworzenie fotograficznego atelier i wykonywanie fotografii tematycznych. Jako pierwsze powstały zdjęcia w stylu retro. Pomysł bardzo przypadł do gustu naszym gościom. Z opowieści wiemy, że do dziś zdjęcia z tej sesji stoją w ramkach w niektórych domach.

Kolejne lata przynosiły nowe pomysły. Zainspirował nas również Dziki Zachód, Starożytna Grecja i Daleki Wschód.

W tym roku postanowiłyśmy przenieść się do Indii i wykonywać zdjęcia w stylu Bollywood. Przygotowanie takiego atelier wymaga sporego zaangażowania. Trzeba było zadbać o odpowiednie stroje, dodatki, biżuterię, a także scenografię. Bez pomocy emerytowanych nauczycielek p. Barbary Płonki i p. Elżbiety Pasterskiej zrealizowanie tego sporego przedsięwzięcia nie byłoby możliwe. Pani Basia zajęła się garderobą i przygotowaniem tła do zdjęć, a podczas sesji pełniła rolę stylistki. Pani Ela pomagała w skompletowaniu strojów i biżuterii, a także dobierała kostiumy osobom pozującym do zdjęć. Niezbędny element męskiego stroju -artystycznie wykonane turbany były dziełem p. Kornelii Ziółkowskiej.

Aby uatrakcyjnić stylizacje poprosiłyśmy naszą miejscową kosmetyczkę p. Aleksandrę Muller i jej siostrę Katarzynę Wysokińską o pomoc w wykonaniu makijaży. Panie miały mnóstwo pracy. Najbardziej zadowolone ze swoich pięknych wizerunków były małe dziewczynki.

Z roku na rok staramy się, aby nasze zdjęcia były jak najbardziej profesjonalne. Pomógł nam w tym p. Sławomir Witos, fotograf i jednocześnie szkolny informatyk, który zadbał o odpowiednie oświetlenie i wspierał nas swoją obecnością podczas sesji.

Bez pomocy osób przyjaznych nam nie byłoby możliwe przygotowanie atelier. Dziękujemy: p. Krystynie Cywińskiej, p. Władysławie Wabich, p. Dorocie Prybie, p. Marioli Leończuk, p. Joannie Lindzie, p. Aleksandrze Pasterskiej, p. J. Kaszubowskiej, p. Celinie Barłóg, p. Elżbiecie Żmuda-Trzebiatowskiej, p. Dorocie Zakościelnej-Jekiełek, p. Alicji Żmuda-Trzebiatowskiej.