Święto Zakochanych w bibliotece

Jeszcze mamy w pamięci zeszłoroczne obchody tego święta a już tegoroczne Walentynki za nami. W tym roku nasze Szkolne Święto Zakochanych obchodziliśmy tradycyjnie 14 lutego w piątek. Jak zawsze uczniowie z Koła Przyjaciół Biblioteki zajęli się segregacją poczty i roznoszeniem jej do klas. Nasi walentynkowi listonosze zadbali o odpowiednią oprawę. Założyli na tę okazję czerwone ubrania i przygotowali ładnie udekorowane koszyczki, które zapełniły się kolorowymi kartkami. Szybko i sprawnie walentynki znalazły swoich adresatów przynosząc dużo radości w ten zimowy chłodny dzień. Punktem kulminacyjnym Święta Zakochanych był konkurs recytatorski poezji miłosnej pod hasłem „O miłości strofami wierszy…”. Wzięło w nim udział trzynastu uczniów z klas VI-VIII szkoły podstawowej. Po wysłuchaniu pięknych recytacji trzyosobowe jury ogłosiło następujący werdykt:

 I miejsce - Kornelia Rosińska VIII b

II miejsce - Katarzyna Czerwińska VI a

III miejsce - Filip Cieślewicz VII a

Dodatkowo przyznano wyróżnienia Piotrowi Zielińskiemu VIII a i Annie Koprowskiej VIII b.

Wszyscy recytatorzy otrzymali pamiątkowe dyplomy i walentynkowe lizaki, a wymienione wyżej osoby zostały obdarowane książkami. Z okazji obchodów tego sympatycznego święta pomieszczenie biblioteki uzyskało walentynkowy wystrój. Można było obejrzeć wystawę książek o miłości i albumy z miłosnymi wierszami wykonane przez absolwentów naszej szkoły. Biblioteka życzy każdemu z Was wielu dowodów sympatii i życzliwości przez cały rok, nie tylko 14 lutego...

                                                                                   Galeria zdjęć                                                         Sylwia Pasterska