Bookcrossing - Święto uwalniania książek!

Biblioteka Szkolna zaprasza wszystkich uczniów i nauczycieli
do udziału w KOROWODZIE „PRZYJACIÓŁ KSIĄŻKI”,
który odbędzie się
dnia 1 CZERWCA 2013.

Spotkamy się na PLACU ODNOWY , czyli TARGOWISKU, skąd wyruszymy barwnym

korowodem o godzinie 13.45 do Gminnego Ośrodka Kultury

NA UROCZYSTE OBCHODY DNIA DZIECKA.

Zachęcamy uczestników korowodu do przebrania się za ulubioną postać z książki, bajki, filmu !

Najciekawsze stroje będą wyróżnione specjalnymi nagrodami!

Przy GOK-u zapraszamy najmłodszych do kącika „Miłośników książki”, gdzie można będzie :

• zabawić się w kolorowanie i rysowanie ulubionych bohaterów swoich książek,
  • zdobyć nagrodę za piękny rysunek,
  • poprzeglądać książeczki.

Wszystkich chętnych zapraszamy również do wzięcia udziału w akcji pod nazwą Bookcrossing – podróżująca książka.

Prosimy o udział w tej ogólnoświatowej zabawie.

W ramach tej akcji wystarczy tylko przynieść ze sobą dowolną książkę, którą już przeczytaliśmy, lub z której „wyrośliśmy” i chcemy ją bezpłatnie przekazać do naszego kącika „Miłośników książki”.

Jedna półka bookcrossingowa znajduje się już w GOK w Kaliskach , w Gminnej Bibliotece Publicznej, w przygotowaniu następne.

Bookcrossing to idea nieodpłatnego przekazywania książek poprzez pozostawianie ich w miejscach publicznych, jak również w miejscach celowo utworzonych tzw. półkach bookcrossingowych (stoliki, regały, gabloty), po to, by znalazca mógł je przeczytać i przekazać dalej.

Jeszcze raz serdecznie zapraszamy do udziału w książkowym Dniu Dziecka.

Dziękujemy za uwagę.