Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. Rok Juliana Tuwima

Uwaga, w październiku wszystkie biblioteki na całym świecie mają swoje święto.
Nasza biblioteka postanowiła świętować razem z Julianem Tuwimem, poetą znanym wszystkim dzieciom, tym młodszym i tym trochę starszym również. Pragniemy w ten sposób uczcić Rok Tuwima, który przypada właśnie teraz w 2013 roku.
Z tej okazji biblioteka ogłosiła dla was, drodzy uczniowie, dwa konkursy.
Młodsi będą mogli się wykazać, przygotowując piękną zakładkę do książki według własnego projektu. Starsi, czyli gimnazjaliści, przygotują plakaty reklamujące Rok Tuwima.
Ci uczniowie gimnazjum, którym spodobał się pomysł wykonania zakładki do książki, mogą również wziąć udział w tym konkursie.
Biblioteka szkolna przygotuje wystawę prac na korytarzach szkolnych i w bibliotece, a autorzy najciekawszych zakładek i plakatów otrzymają nagrody.
Szczegółowe regulaminy obu konkursów znajdują się na tablicy ogłoszeń koło biblioteki.
Zachęcamy wszystkich uczniów do włączenia się do obchodów Roku Tuwima.
Mamy nadzieję, że wasz wysiłek zostanie doceniony przez wychowawców i nauczycieli przedmiotów.
Zapraszamy do udziału w konkursach!